archiwum
PORTRET STUDYJNY
męski
Wielkość kliszy
Andrzej Kasperski (1906–1981), urodzony w Rudzie Różanieckiej. Zgodnie z przekazami rodzinnymi służbę wojskową odbył w pułku ułanów we Lwowie. W 1937 r., wraz ze swoją żoną Franciszką z d. Luchowską, na podstawie ustawy o wykonaniu reformy rolnej, nabył ziemię rolną w Gorajcu w gm. Cieszanów (obecnie jest to Dąbrówka). 10 lutego 1940 r. wraz z żoną, córką Heleną i synem Stanisławem i innymi mieszkańcami Dąbrówki deportowany na Syberię (obwód Omski, rejon Tary). Do Polski wrócił jako żołnierz 1. Polskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Po wojnie zamieszkał w Dąbrówce. Informacja przekazana przez wnuka Andrzeja Kasperskiego, Jana Kasperskiego.
Ignacy Wołek, mąż Józefy, dziadek Jerzego Czula. Informacja nadesłana przez pana Jerzego Czula.
Adam Łuczyszyn, mieszkaniec Lubaczowa, a następnie Horyńca-Zdroju. Informacja przesłana przez pana Macieja Łuczyszyna, syna Adama.
Stanisław Migodziński (1922–1944), były lubaczowski milicjant, który swoją służbę pełnił co najmniej od 2 poł. lat 40., brał udział w zwalczaniu członków Ukraińskiej Powstańczej Armii w okolicach Werchraty. Pochowany na cmentarzu w Prusiu w gm. Horyniec-Zdrój. Informacja przekazana przez pana Przemysława.
Władysław Chrapusta, mieszkaniec Płazowa w gminie Narol, w czasie II wojny światowej żołnierz Armii Krajowej 2. kompanii „Ruda Różaniecka”, wieloletni przewodniczący Gromadzkiej Rady Narodowej w Płazowie. Informacja przekazana przez Zbigniewa Twerda, którego wujkiem był Władysław Chrapusa.